گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی
Open menu
گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی

پدر تهویه مطبوع را بهتر بشناسیم

پدر تهويه مطبوع را بهتر بشناسيم!

مخترع تهویه مطبوع، ویلیس هاویلند کریر حدود یک قرن پیش در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا زندگی می کرد. او تنها فرزند یک خانواده پر جمعیت بود و تمام دوران کودکی خود را بین بزرگسالان خانواده از مانند پدربزرگ و مادر بزرگ و عموی خود سپری نمود.  
او در ماه ژوئن ١٩٠١ با مدرک مهندسی مکانیکی که داشت توسط شرکت بوفالو استخدام شد و طراحی سیستم های حرارتی، جهت خشک کردن رطوبت الوار و قهوه را شروع نمود. در این دوران بود که کریر به این نتیجه دست یافت که اطلاعات موجود به جهت طراحی یک سیستم مهندسی کارآمد کافی نیست به همین دلیل شروع به تحقیق در زمینه حرارت هوای خروجی که از روی لوله های بخارآب عبور می کند نمود و به نتایج شگفت انگیزی رسید و این کار سبب شد مبلغی حدود چهل هزار دلار برای شرکت
صرفه جویی به ارمغان بیاورد که با این مبلغ سیستم های ضعیف قبلی را اصلاح کردند. او اولین سیستم تهویه مطبوع خود را در سال ١٩٠٢ طراحی کرد.

شرکت کریر که یک شرکت ایده گرا و متعهد به تحقیق و توسعه است همچنین یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده تاسیسات تهویه مطبوع در جهان به شمار می آید که ویلیس هاویلند کریر بنیان گذار این شرکت بزرگ می باشد. پدر تهویه مطبوع جهان ویلیس کریر با اختراع اولین دستگاه تهویه مطبوع باعت ایجاد صنایع بی شماری شد که  امروزه اقتصاد کل دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. پس از اختراع اولین دستگاه تهویه مطبوع که دارای کنترل دقیق دما و رطوبت بود، صنایع بسياري قدرت گرفتند.

 همیشه اولین ها جالب هستند و این که هر وسیله ای را اولین بار چه کسی اختراع کرده است می تواند برای افراد زیادی جذاب باشد ما در این مقاله به بررسی تاريخ اختراع سيستم تهویه مطبوع پرداخته ایم تا بتوانیم با قرار دادن اطلاعات اولیه شما را با مقالات دیگر محصولات تهویه مطبوع (لوله مسي،سيم و كابل،مشتقات مس)  آشنا نماییم. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم مطالب خوبی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.


در سایت گروه بازرگاني ثقفي مقالات علمی جالبی در زمینه محصولات سرمایشی و گرمایشی تهیه شده که می تواند مفید واقع گردد.
كارشناس فروش 
مينا محمدي
09129687714
021-74463