تحلیل (تکنیکال) قیمت مس | 10 اردیبهشت 97

یکی از اصل های تجارت جهانی نشان دهنده این موضوع است که عرضه و تقاضا رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. معمولا جهت و حرکت نمودار قیمت با توجه به تصمیمات تجار بزرگ و همچنین معاملات بازار اتفاق می افتد. البته این موضوع و این که هر بازار و تجارتی چقدر به تجار بزرگ خود وابسته است، به بزرگی کل سرمایه (Market Cap) و همچنین میزان پراکندگی آن نیز بستگی دارد.

از هفته پیش قیمت مس در بازار لندن قیمت کاهشی داشته است و این موضوع موجب تاثیر در بازار نیویورک نیز شده است. بازار با قیمت مس کاهشی مواجه بوده است، این موضوع را در نظر بگیرید که پالس بازار مس به این کاهش ها منظم و منطقی نبوده است. اینطور به نظر میرسد که تجار مس مسیر و جهت فکری خود برای سرمایه گذاری را از بازار فلزات رنگین دیگر مانند آلومینیوم میگیرند. علاوه بر این افزایش قیمت دلار و پشتوانه مستحکم آن خرید مس را گرانتر می نماید.

معامله گران اعتقاد دارند هرگونه اعلام ناگهانی از جانب رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا (ترامپ) بر بازار فلزات رنگین به خصوص مس و قیمت مس تاثیر می گذارد. با توجه به گفته مالکوم فریمن (Malcolm Freeman) مدیرعامل شرکت Kingdom Futures، قیمت معامله فلزات رنگین باید به مقدار و سطح منطقی بازگردد، بدون در نظر گرفتن حق بیمه آلومینیوم شود.

تحلیل تکتیکال قیمت مس، شرکت بازرگانی مس ثقفی

با توجه به شکل بالا، روند و جهت اصلی با توجه به نوسان روزانه به سمت بالا است، اما حرکت قیمت مس در حال حاضر به صورت نزولی منتقل شده است.

یک معامله در قیمت 3.0985$ روند اصلی را به پایین تغییر خواهد داد. این موضوع میتواند شروع مفهوم فروش شیب دار یا پله ای را آغاز کند، چرا که پایینترین سطح بعدی تا قیمت 2.9585 وارد نمیشود.

حرکتی که از 3.2180 میگذرد، نشان و سیگنالی از این موضوع خواهد بود که روند افزایشی به قوت خود باقی است و هدف های بعدی می توانند مقادیر 3.2810 و 3.3040 باشند.

در حال حاضر بازار در طرف ضعیف منطقه اصلاح قیمت (3.1505 تا 3.1955) قرار دارد. این موجب القای تاثیر منفی در بازار مس نیز می شود.

منطقه و ناحیه اصلی ناحیه بین2.9585 تا 3.2180 دلار می باشد. محدوده اصلاحی ناحیه بین 3.0575 تا 3.0885 دلار می باشد که خود این منطقه هدف اصلی نزولی است.

حرکت مداوم پایین تر از قیمت 3.1505 نشان دهنده حضور فروشندگان در بازار می باشد. حرکت نزولی به سمت قیمت های 3.1395 و 3.1180 نشان دهنده فروش بیشتر فروشندگان اصلی می باشد.

و همچنین یک حرکت مداوم از 3.1505 به سمت بالا نشان دهنده حضور خریداران در بازار خرید و فروش مس میباشد.

 

منبع : سایت اکونومیست و سایت fxempire 


جهت بررسی دقیق تر و همچنین تاثیر بازار جهانی بر قیمت مس در بازار ایران با کارشناسان این شرکت از طریق تلگرام و یا تلفن در ارتباط باشید.

تلگرام رسمی شرکت بازرگاتی ثقفی

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


آخرین اخبار

Thumbnail عرضه کاتد مس | قیمت عرضه کاتد مس | یکشنبه 16 تير 1398   کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران امروز...
Thumbnail براورد عرضه مفتول مس برای فردا چهارشنبه 12 تير1398   مفتول مس سه شرکت ملی مس، دنیای مس کاشان و...
Thumbnail عرضه کاتد مس | قیمت عرضه کاتد مس | سه‌شنبه 11 تير 1398   کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران امروز سه‌شنبه...
Thumbnail برآورد عرضه کاتد مس | قیمت کاتد مس برای فردا دوشنبه 10 تير 1398   كاتد مس شركت ملي صنايع مس ايران فردا...
Thumbnail عرضه مفتول مس براي امروز دوشنبه 3 تير 1398   مفتول مس سه شركت ملي صنايع مس ايران، دنياي مس كاشان و گيل‌راد...
Thumbnail عرضه کاتد مس | قیمت عرضه کاتد مس | يكشنبه 2 تير 1398   کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران امروز يكشنبه 2 تير...

دانلود کاتالوگ

دریافت کاتالوگ

محاسبه وزن قطعات مسی

محاسبه وزن قطعات مسی آنلاین

شمش مس

گروه بازرگانی ثقفی، با هدف خدمت رساندن هرچه بیشتر به هموطنان گرامی، کاتد مس با درصد خلوص بالا (درصد خلوص 97 درصد) و همچنین همه متعلقات مسی، ضایعات مسی، شمش مس و همچنین محصولات مسی را با قیمت عمده به فروش می رساند.