گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی
Open menu
گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی

قیمت مس و عرضه مس | ایران و جهان

اخبار قیمت مس و عرضه مس در بازار ایران و جهان تاریخ

اخبار مس، خرید مس . فروش مس

بازار مس در جهان | قیمت عرضه مس در بازارهای جهانی

در روز دوشنبه مورخه 5 فوریه 2018 (16 بهمن 1396) با توجه به ثبات ارزش دلار نسبت به سایر ارزها (در بازار جهانی) و همچنین تعادل در عرضه و تقاضا در بازار جهانی عرضه مس، قیمت مس به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر رسید.

"دلار در حال حکمفرمانی و تعیین مسیر قیمت گذاری مس میباشد" این موضوع را کاسپر برگرینگ (Casper Burgering) یکی از آنالیزورهای مطرح شرکت ABN ادعا کرده است. بر این اساس با کاهش ارزش دلار، قیمت خرید دلاری فلز ها و مس برای خریداران غیر آمریکایی کاهش می یابد.

برگرینگ همچنین به این موضوع اشاره نمود قیمت فلز مس نسبت به فلزات دیگر تلورانس نسبتا اندکی را در سال گذشته میلادی تجربه نموده است (افزایش حدود 30 درصدی)، با توجه به افزایش قیمت در ابتدای سال میلادی جاری، انتظار میرود روند صعودی قیمت مس، امسال بیش از این مقدار نیز باشد.

با توجه به بررسی های بازارهای جهانی، قیمت عرضه مس در صرافی فلزات لندن (LME) در روز دوشنبه مورخ 16 بهمن 1396 با افزایش 1.8 درصدی (نسبت  روز قبل) به مقدار 7169 دلار بر هر تن رسید. این در حالی است که در اواسط ماه ژانویه میلادی امسال (2018) قیمت عرضه مس به مقدار 7220 دلار بر هر تن نیز رسیده بوده است.

(منبع: رویترز)


بازار مس در ایران | قیمت عرضه مس در بازارهای ایران

اخبار فلزات: در حالی که روند بازار مس در ایران به‌دلیل کمبود تنوع در تولید و مصرف مانع از گسترش بازار این فلز می‌شود، بسیاری از معامله‌گران بازار مس دنیا شادمان از افزایش قیمت این فلز در بازارهای جهانی هستند. در ایران اما میزان معاملات هفتگی نشان‌دهنده آن است که برخلاف بازارهای جهانی، بازار مس داخلی هنوز با مازاد محصول دست‌وپنجه نرم می‌کند و چاره آن تنها توسعه بخش‌های پایین‌دستی صنعت مس است.

به گزارش اخبار فلزات، با آنکه قیمت اخیر مس به بالای 7 هزار دلار بر هر تن صعود کرد، اما این قیمت در بازارهای جهانی برای معامله‌گران بسیار جذاب است و به نظر می‌رسد آن‌ها چشم‌انداز روشنی برای این بازار متصور هستند از این رو همچنان فعالان بازار، افزایش بیشتر قیمت این فلز سرخ را انتظار دارند. مس فلزی است که در بسیاری از محصولات آینده به‌ویژه در خودروهای نوین و انرژی‌های نو نقشی اساسی را ایفا می‌کند که می‌تواند رشد بیشتر تقاضای آن را به‌همراه داشته باشد و از این رو، بسیاری از مصرف‌کنندگان از هم‌اکنون به‌‌دنبال خرید این فلز هستند.

در بازار ایران همانند همیشه تنها شرکت ملی صنایع مس ایران بزرگ‌ترین عرضه‌کننده محسوب می‌شود و متأسفانه در سمت تقاضا تنها تولیدکنندگان سیم و کابل و مفتول مسی حضور دارند و خبری از دیگر مصرف‌کنندگان یا تولیدکنندگان محصولات نوین در بازار مس نیست. به همین خاطر همواره شاهد مازاد عرضه مس در بورس کالا هستیم.

 قیمت خرید مس و فروش مس ۱۷ بهمن ۱۳۹۶


تاثیر بازارهای جهانی در قیمت مس در ایران

با توجه به افزایش قیمت دلار و همچنین افزایش قیمت عرضه مس در بازارهای جهانی و در هفته های اخیر، این تاثیر در بازار ایران نیز نمایان بوده است.

قیمت مس در معاملات صبح روز دوشنبه (۱۶ بهمن) LME بدون تغییر ماند. افزایش موقعیت‌های فروش در بازارهای سهام آسیا، مانع از صعود قیمت فلزات شد.

به گزارش بورس کالای ایران، قیمت مس پس از افت یک درصدی طی روز جمعه هفته گذشته، صبح دیروز با حمایت افت ارزش دلار، افزایش اندک ۰.۲ درصدی را تجربه کرد و به ۷.۰۵۹ دلاربرتن رسید. این در حالی است که قیمت معاملات مس طی هفته پیش، به حداکثر ۷.۱۸۸ دلاربرتن نیز دست یافته بود.

قیمت مس در بورس معاملات آتی شانگهای طی افت ۰.۵ درصدی به ۵۲.۹۵۰ یوان‌برتن (معادل ۸.۲۵۰ دلاربرتن) رسید.

افزایش حجم تولید پرو نیز خود عامل مقاومتی صعود قیمت به حساب می‌آید. تولید مس پرو طی سال ۲۰۱۷، افزایش ۳.۹ درصدی داشت و به ۲.۴ میلیون تن رسید.

در ایران نیز در روز سه شنبه مورخ 17 بهمن 1396 شرکت ملی مس با توجه به تقاضای بازار با توجه به عرضه یک شنبه مورخ 15 بهمن 1396، مجددا در روز سه شنبه مقدار 500 تن کاتد مس را به بازار عرضه نمود. این عرضه با پایه قیمت مس اولیه (قیمت یکشنبه) عرضه شد.

توجه به این نکته ضروری می باشد که قیمت عرضه مس در این بازار بستگی به مقدار عرضه مس و همچنین میزان تقاضای بازار دارد. با توجه به عرضه 500 تن مس در روز سه شنبه مورخ 17 بهمن 1396 توسط شرکت ملی مس با توجه به تقاضای بیشتر بازار برای خرید بیشتر، این موضوع موجب رقابت بین متقاضیان شد.

 

قیمت عرضه مس در تاریخ 17 بهمن 1396:

   نام کالا

تولید کننده

نوع قرارداد

کمترین قیمت (ریال)

قیمت پایانی میانگین موزون (ریال)

بیشترین قیمت (ریال)

عرضه (تن)

قیمت پایه عرضه (ریال)

تقاضا (تن)

سبد مس کاتد

شرکت ملی صنایع مس ایران

نقدی

286.174

286.174

286.174

3,000

286.174

3,000

 


 

تماس برای خرید مس و یا فروش مس، بازرگانی کالای مس ثقفی