گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی
Open menu
گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی گروه بازرگانی ثقفی، عرضه کننده لوله مسی و اتصالات مسی، مفتول مسی و کاتد مسی

کاتد مس

کاتد مس | گروه بازرگانی ثقفی
گروه بازرگانی ثقفی یکی از عرضه کنندگان اصلی مس کاتدی یا همان کاتد مس در ایران می‌باشد.  کاتد مسی دارای مشخصات مهمی بوده‌است که در ادامه این مشخصات ذکر می‌شود👇.

کاتد مس

کاتد مسی یکی از انواع کاتدهای رنگین می‌باشد، کاتدهای رنگین عمدتا از جنس آلومینیوم، مس و آلیاژهای آن می‌باشد مس فلزی انعطاف پذیر، با قابلیت انتقال حرارت و هدایت الکتریکی بالایی می‌باشد. مس در کنار فولاد و آلومینیوم جز فلزات پر مصرف در صنعت می‌باشد.
مس به روش حرارتی از سنگ معدن مس در کوره‌هایی موسوم به کوره فلش استحصال می‌شود، برای تولید مس با درجه خلوص بالا در حد 99/99 درصد از روش‌های الکتروشیمیایی استفاده می‌شود خروجی اصلی مجتمع های مس تحت عنوان مس کاتد که برگرفته از روش تولید و خالص سازی آن می‌باشد، با درصد خلوص معینی راهی بازار می‌شود.

اخبار عرضه کاتد مس در سایت بازار مس

ایران ذخایر مس زیادی دارد معدن مس سونگون در آذربایجان شرقی و معدن مس سرچشمه واقع در کرمان که یکی از بزرگترین معادن مس روباز دنیا می‌باشد از جمله مهمترین این ذخایر می‌باشد، به همین دلیل ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان مس می‌باشد. عمده مس ایران در کارخانه‌ی مس سرچشمه‌ی کرمان استحصال و تولید و در کارخانه باهنر کرمان به مقاطع مختلف مسی تبدیل می‌شود.

کاتد مس | مس کاتد | گروه بازرگانی ثقفی

کاتد مس یکی از مواد و محصولات اولیه حوزه مس برای تولید مفتول مس ۸ میلی‌متری برای تولید سیم و کابل می‌باشد. فلز مس در جهت تولید لوله مسی، صفحه‌های مسی استفاده می‌شود و همچنین در 450 نوع آلیاژ مختلف پیدا می‌شود.

کاتد مس | مس کاتد | گروه بازرگانی ثقفی


خرید کاتد مس

کاتدمسی معمولا در ضخامت‌های 3/0 تا 8 میلی‌متر در بازار به فروش می‌رسد. همچنین خرید ورق مسی به دو صورت کویل و برش خورده انجام می‌شود، ابعاد ورق برش خورده باهنر 66*200 سانتی متر می‌باشد.  همانطور که گفته شده تولیدات ورق مجتمع باهنر کرمان نیاز داخل را برآورده می‌کند. از آنجا که مس فلز گرانتری نسبت به ورق آلومینیوم و فولاد می‌باشد، قیمت ورق مسی نیز از قیمت ورق با این دو جنس بیشتر است.

منبع: http://coppertehran.ir


ویژگی‌های منحصر بفرد مس:
فلز مس و آلیاژهای آن:
• قابلیت اتصال خوبی دارند و از روش‌های مختلف از قبیل: جوشکاری، لحیم‌کاری، پیچ و مهره و غیره متصل می‌شوند.
• در محیط‌های مختلف از قبیل: محلول‌های نمکی، محلول‌های قلیایی و مواد شیمیایی آلی، مقاومت به خوردگی خوبی از خود نشان می‌دهند.
• بالاترین ضریب هدایت حرارتی و الکتریکی را دارند.
• فلزی است نرم با قابلیت شکل‌پذیری عالی، به طوری که ساخت اجزا در ابعاد میکرون توسط مس و آلیاژهای مس امکان پذیر است.

منبع : سایت بازار مس


💯جهت خرید اینترنتی لوله مسی، کلاف مسی و سایر مصنوعات مسی لطفا به لینک زیر مراجعه نمائید👇
خرید اینترنتی کلاف مسی و لوله مسی، سایت بازار مس